TOKİ Bursa Orhaneli’ye 168 konut Yapacak!

21 Aralık 2016 Çarşamba, 22:16
TOKİ Bursa Orhaneli'ye 168 konut Yapacak!

TOKİ’nin Orhaneli’nde toplu konut ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak konut inşa edeceği bildirildi. Dört katlı 21 bloktan oluşacak proje çerçevesinde 168 konut inşa edileceği kaydedildi.

Orhaneli Belediyesi  TOKİ  işbirliği sonucunda ilçenin toplu konut ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak konut inşa edileceği bildirildi. Toplam 168 konuttan oluşacak proje için talep alımları Orhaneli Belediyesi tarafından başladı.

Karayolları mevkiine 84 adet 84 metrekare 2+1 ve 84 adet de 119 metrekare 3+1 olmak üzere toplamda 168 konut inşa edileceği bildirildi. TOKİ’yi temsilen Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu’nu ziyaret eden yetkililer, inşa edilecek konutlarla ilgili bilgi verdi.

Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu ise ilçedeki toplu konut ihtiyacının karşılanmasına yönelik yaptıkları müracaatın TOKİ tarafından kabul edildiği ifade etti. Karayolları mevkiinde bulunan arsaya dörder katlı 21 bloktan oluşan toplam 168 konut yapılacağını bildirdi. Proje uygulama alanında yeşil alanların da ayrıldığını belirten Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, bu alanlarda yürüyüş yolu, park, spor sahası, otopark, mescit, market ve işyerlerinden oluşan ticaret merkezi inşa edileceğini kaydetti.

BAŞVURULAR BELEDİYEYE

Birçok kişinin ev sahibi olmak için heyecanla beklediği projenin ihaleye çıkacağını belirten Tatlıoğlu, yapılacak değerlendirmenin ardından ihaleyi alan yüklenici firmayla sözleşme imzalanacağını ve ruhsat çalışmalarının hemen başlayacağını ifade etti. Ruhsat işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte ilk kazmanın vurulacağını belirten Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, toplu konut uygulaması kapsamındaki konutların müracaatlarının sadece Orhaneli Belediyesi’ne yapılacağını söyledi. Tatlıoğlu, konut sayısından daha fazla başvuru olması durumunda, konut sahiplerinin noter huzurunda yapılacak kura ile belirleneceğini sözlerine ekledi.

Bursa Olay

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz